Др Милица Марушић-Јаблановић
-
Звање: научни сарадник
Oбласт интересовања: Образовање одраслих, образовање и професионално усавршавање наставника, професионални развој
Телефон: 011 3617 648
Мejл:
,Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.
БИОГРАФИЈА
ОБРАЗОВАЊЕ
Милица Марушић рођена је 11. фебруара 1983. године у Београду. Основну школу и гимназију завршила је у Београду. Дипломирала је 2008. године на Одељењу за психологију Филозофског факултета у Београду и стекла је звање дипломирани психолог (тема дипломског рада: Чиниоци незадовољства послом код наставника основне школе).
Докторске студије уписала је 2009. године на Одељењу за педагогију и андрагогију, Студијској групи за андрагогију, Филозофског факултета Универзитета у Београду. Докторску тезу под називом Системи образовања наставника и модели њиховог професионалог развоја – компаративна анализа Србије и Грчке одбранила је 05. јула 2013. године, чиме је стекла звање доктор андрагошких наука. На докторским студијама остварила је просечну оцену 9,33.
Подаци о професионалном кретању
Од октобра 2008. године Милица Марушић је запослена у Институту за педагошка истраживања у Београду, најпре као истраживач приправник, а потом као истраживач сарадник. Истраживачко звање истраживач сарадник стекла је маја 2011. године, за период од три године, са могућношћу реизбора. Од почетка рада у Институту за педагошка истраживања активно је учествовала у већем броју научноистраживачких пројеката: на пројекту Института за педагошка истраживања под називом Образовање за друштво знања (2006–2010); на пројекту Министарства вера и Института за педагошка истраживања Евалуација верске наставе у основној и средњој школи. Од почетка 2011. године др Милица Марушић ангажована је на следећим пројектима Института за педагошка истраживања чију реализацију финансира Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије: Унапређивање квалитета и доступности образовања у процесима модернизације Србије и Од подстицања иницијативе, сарадње и стваралаштва у образовању до нових улога и идентитета у друштву (2011–2014).
У оквиру поменутих пројеката бавила се различитим темема: карактеристике циклуса професионалног развоја наставника, систем вредности наставника, реализација верске наставе у школама у Србији, компарација система иницијалног образовања и професионалног усавршавања наставника у нашој и другим земљама.
Др Милица Марушић била је стипендиста Установе за државне стипендије Министраства просвете и вера Републике Грчке од фебруара 2011. до фебруара 2012. Током тог периода проучавала је систем образовања у Грчкој, реализовала је један део истраживања за потребе докторске дисертације и похађала наставу у оквиру постдипломског студијског програма Одељења за педагогију Филозофског факултета Аристотеловог универзитета у Солуну, као и наставу у оквиру Факултета за образовање наставника стручних предмета у лицејима, такође у Солуну.
Учествовала је на већем броју националних и међународних конференција и била члан организационог одбора научне конференције са међународним учешћем „Инклузија у предшколској установи и основној школи: квалитет, праведност и доступност образовања“ коју су организовали Институт за педагошка истраживања и Висока школа за образовање васпитача из Сремске Митровице.